o mně

Pracuji jako komunitní porodní asistentka. Pečuji o ženy v těhotenství, při porodu a v šestinedělí. Dále poskytuji kraniosakrální biodynamická ošetření nejen pro těhotné.

Na střední zdravotnické škole jsem v rámci praxe viděla svůj první porod. Byl to velmi silný zážitek. Z rodičů vyzařovalo spoustu lásky a štěstí. Uměla jsem si představit v tomto oboru působit, a tak jsem se po maturitě rozhodla vystudovat porodní asitenci.

Po dokončení studia jsem odjela do Velké Británie, kde jsem v roce 2010 začala pracovat jako porodní asistentka ve velké porodnici Kingston hospital v Londýně, kde jsem působila 6let. Samostatně jsem vedla fyziologické porody. Pracovala jsem také na oddělení rizikového těhotenství, šestinedělí (porodní asistentka tam pečuje jak o matku, tak o novorozence), centrum aktivního porodu, kde ženy mohou rodit i do vody.

Poslední rok v Anglii jsem pracovala jako komunitní porodní asistentka. V týmu nás bylo dvanáct a poskytovaly jsme poradny v průběhu těhotenství, péči při domácím porodu a následně péči a návštěvy v šestinedělí.

Zvykla jsem si pracovat samostatně, a proto jsem se po návratu domů do České republiky rozhodla pracovat jako soukromá porodní asistentka a využít nasbíraných zkušeností ze zahraničí, kde je system péče o těhotnou ženu vice propracovanější a vstřícnější. Ženy mají na výběr vice možností péče, jsou velmi dobře informovány a jsou ve své volbě respektovány.

Pracovala jsem v porodnici v Ostrově, Chebu a Rakovníku. Nyní jsem součástí porodního centra Tara a působím v Praze a Středočeském kraji. Na poloviční úvazek pracuji v gynekologické ambulance OB/GYN Associates, s.r.o.

Ráda bych podpořila ženy, které se rozhodnou vzít těhotenství, porod a mateřství do svých rukou. Každá žena má právo být respektována ve své volbě. Každé miminko má právo na láskyplný příchod na tento svět. Svou roli cítím v poskytnutí informací rodičům a psychické podpoře.

V současnosti se věnuji Kraniosakrální biodynamice. Mám za sebou úspěšně dokončený dvouletý výcvik. Techniky jemného doteku jsou velmi účinné nejen v období těhotenství a pro miminka, ale i pro koholiv, kdo potřebuje znovu nabrat sílu, zrelaxovat, uvolnit napětí a tím dát tělu šanci zregenerovat a znovu nastartovat samouzdravující procesy.

O kraniosakrální biodynamice jsem se poprvé dozvěděla v Anglii, kde bývá ošetření touto terapií běžné pro novorozence v šestinedelí. Později po návratu do Čech jsem se s kraniosakrální biodynamikou opět setkala při hledání mé životní cesty. Výcvik v kraniosakrální biodynamice mi velmi pomohl najít ztracenou životní rovnovahu.

Více o péči porodní asistentky se můžete dozvědět v tomto videu z cyklu Dělníci života na MALL.TV